Ücretsiz Arıza Tespiti – Garantili Onarım

Genel

Windows 10 kaldırma

izmir laptop garantili tamir servisiWindows 10 kaldırma – Windows 10 2015 haziran ayı itibari ile Windows 7 kullanıcılarına ücretsiz olarak yükseltme paketi olarak sunulmaya başlandı.

Kurulum Gereksinimleri
Windows 10 Home kullanıcıları mevcut Windows Update güncelleştirmelerini otomatik olarak alacaktır. Win 10 Pro ve Windows 10 Enterprise kullanıcıları ise güncelleştirmeleri erteleyebilecektir. Windows 10 Pro kullanıcılarının güncelleştirmeyi erteleyebileceği süre sınırlıdır.

Yükseltmeyi gerçekleştirmek için bir internet bağlantısı gerekir. Windows 10 yaklaşık 3 GB boyutunda büyük bir dosyadır ve internet erişimi (ISP) ücretleri uygulanabilir.

Cihaz uyumluluğunu ve diğer önemli yükleme bilgilerini kontrol etmek için satıcınızın web sitesini ziyaret edin. Satıcı iletişim bilgileri OEM iletişim bilgileri sitesinde bulunabilir.

Bir cihazın yükseltmeye uygun oluşu sistem teknik özelliklerinin ötesinde etkenlere bağlıdır. Bunlar arasında cihazın Win 10 için minimum sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığına bağlı olmaksızın sürücü ve donanım yazılımı desteği, uygulama uyumluluğu ve özellik desteği yer almaktadır.

Destek cihazlar arasında değişebilir. Windows Lifecycle sayfasında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.
Bilgisayarınız veya tabletiniz şu anda Windows 7 SP1 veya Windows 8.1 Update çalıştırıyorsa Windows 10’u Edinin uygulamasındaki ‘Bilgisayarımı Kontrol Et’ özelliğini kullanarak gereksinimleri karşılayıp karşılamadığını öğrenebilirsiniz.
Çoğu uygulama, dosyalar ve ayarlar yükseltme işleminin bir parçası olarak taşınacaktır. Ancak bazı uygulama ya da ayarlar taşınmayabilir.

Windows 10 kaldırma işlemi

Win 10 işletim sisteminin kurulumunun ardından, eğer ki kullanıcı kurulumun kaldırılmasını isterse;
Cihaz klavye üzerinden shift tuşuna basılı tutularak yeniden başlat tıklandıktan sonra, karşımıza gelen onar seçeneklerin gelişmiş seçenekler menüsü altında önceki sürüme geri dön tıklanarak win8 işletim sistemine geri dönüş sağlanmaktadır.

Önceki sürüme geri dön işlemi bir süre bekledikten sonra tamamlanarak Windows 8 işletim sistemi olarak sistemi açacaktır.

Windows 8 ve windows 10 kurulum işlemleri için teknik servisizmiz ile irtibat kurabilirsiniz;

Servis İşleyişi

servis izmir teknik servisi olarak işleyiş prensipleri ve uygulamaları;

 • Müşterimiz bizimle ön telefon görüşmesi yapar yada whatsapp üzerinden yazı yolu ile teknik servis personelimiz ile irtibata geçer.Bu bilgilendirme sonrasında, bazı durumlarda cihazın teknik servise gelmesine gerek olmadığı bilgisi ile telefon ile yönlendirme yaparak sorunu çözüme ulaştırabiliriz.
  Telefon görüşmesinde size sorulan sorulara ne kadar detaylı cevap alabilirsek o kadar net olarak bilgilendirme imkanımız olur.
 • Telefon görüşmesinde bazı durumlarda, arızası olan ilgili notebook modeli için yedek parça desteği olmaya bilir.Üretim tarihi çok eski cihazlar bu tip notebooklar olabilir.Teknik servis personelimiz görüşme esnasında sizden notebook model bilgisini isteyecektir.Bu bilgi ile servis desteği konusu netlik kazanacaktır.
 • Teknik servisimize teslim etmeniz gereken notebook, tarafınızda bize ulaştırılma esnasında, şikayetleriniz teslim alma aşamasında ön bilgilendirme ile teslim alınacaktır.
 • Sonrasında Asus notebook ücretsiz arıza tespit süreci tarafımızdan başlatılacaktır.
 • Arıza tespitinin sonuçlanmasının ardından, notebook sahibi müşterimiz ile telefon irtibatı kurulacaktır.
 • Telefon irtibatında; notebook arızası, onarım süresi, ücreti ve verilecek garanti süresi size net olarak belirtilecektir.
 • Onay vermeniz durumda onraım işlemleri başlatılacak, onarım onayı vermemeniz durumunda hiçbir ücret alınmadan tarafınıza geri iade edilmek üzere cihaz hazırlanacaktır.
 • Onay alınan notebooklar, arıza onarımları tamamlandıktan sonra test edilerek, tamir süresi tamamlanacaktır.
 • Tamamlanan işlemlerin ardından yine telefon irtibatı kurularak müşterimiz bilgilendirilecek ve teslim süresi başlayacaktır.
 • Tarafınızdan notebook teslim alınmaya gelindiğinde karşılıklı fiziki kontrolleri yapılarak, notebook teslim edilecektir.Bu teslimatın ardından garanti süreci başlayacaktır.

Yukarıda belirtilen durumlar dışında elektronik parçalardan oluşan sistemlerin onarım hizmetlerini sunduğumuz için farklı durumlar söz konusu olabilir.Fakat bu tip her durumda müşterimiz bilgilendirilecek ve onay alınmadan hiçbir işlem yapılmayacaktır.

İrtibat : 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070
Servis İzmir EDK Bilgisayar kuruluşudur. Yapılan tüm işlemler özel servis garanti kapsamı altına alınır.

Yazışmaya başla...
1
Scan the code
Merhaba,
size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button