Ücretsiz Arıza Tespiti – Garantili Onarım

Genel

Windows 8.1 güncelleme işlemi

 • izmir laptop garantili tamir servisiWindows 8.1 güncelleme işlemi – Başlangıç ekranına gidip Mağaza kutucuğuna dokunun veya tıklayın.
 • Mağaza’dan Windows 8.1 veya Windows RT 8.1 güncellemesine dokunun veya tıklayın.
 • İndir’e dokunun veya tıklayın.
 • iz bilgisayarınızda başka şeyler yaparken güncelleme arka planda indirilir ve yüklenir. Yükleyici yeterli boş alanınız olup olmadığını, uygulamalarınızın ve cihazlarınızın Windows 8.1 veya Windows RT 8.1 ile çalışıp çalışmayacağını ve gerekli güncellemelerin tamamına sahip olup olmadığınızı kontrol eder.Bazı durumlarda, yükleyici, güncellemeyi yüklemeye devam edebilmeniz için yapmanız gereken bir şey bulabilir. Bu durumda, ne yapmanız gerektiğini söyleyen bir ileti görürsünüz.
 • Güncelleme indirildikten ve yüklemenin ilk aşaması tamamlandıktan sonra (sisteminize ve bağlantı hızınıza bağlı olarak 15 dakika-bir saat arası sürer), bilgisayarınızın yeniden başlatılması gerektiğini söyleyen bir ileti görürsünüz. Üzerinde çalıştığınız işi tamamlamak, işlerinizi kaydetmek ve uygulamalarınızı kapatmak için size 15 dakika verir ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatır. Dilerseniz kendiniz de yeniden başlatabilirsiniz.
 • Önerilen ayarlardan oluşan ve hızlı ayarlar denen bir liste göreceksiniz. Bu ayarları kabul etmek ve devam etmek için Hızlı ayarları kullan’a dokunun veya tıklayın. Kurulum bittikten sonra bu ayarlardan istediğinizi değiştirebilirsiniz. Bu ayarların bazılarını hemen değiştirmek istiyorsanız Özelleştir’e dokunun veya tıklayın.
 • Daha sonra oturum açmanız istenir. Windows 8 veya Windows RT sürümünde oturum açmak için zaten bir Microsoft hesabı kullanıyorsanız, hesap adınız sizin yerinize girilir. Daha önce bir yerel hesap kullandıysanız oturum açmak için yine bunu kullanabilirsiniz.
 • Windows her zaman güncellendiğinden, Windows 8.1 ve Windows RT 8.1 son halini aldıktan sonra bir güncelleme çıkmış olabilir. Windows 8.1 veya Windows RT 8.1 kurulumunu ilk kez tamamladığınızda Windows, bu kritik güncellemeleri denetler ve bulursa otomatik olarak indirir. Bu güncellemeleri indirip yüklemek, ihtiyacınız olan güncellemelere bağlı olarak birkaç dakika sürebilir. Güncellemelerin tamamlanması için bilgisayarınızın birkaç kez yeniden başlatılması da gerekebilir.
 • Windows 8.1 veya Windows RT 8.1 sürümüne güncellediğinizde masaüstü uygulamalarınız sizinle birlikte gelir ancak Windows Mağazası uygulamalarınızı yeniden yüklemeniz gerekir. Sahip olduğunuz tüm Windows Mağazası uygulamalarını Mağaza’nın Uygulamalarınız bölümünden görebilirsiniz. Buradan, güncellenen bilgisayarınıza yüklenmesini istediğiniz uygulamaları seçip hepsini tek seferde yükleyebilirsiniz.
 • Windows 8.1Windows 8.1

  Asus Servis İşleyişi

  Asus servis izmir teknik servisi olarak işleyiş prensipleri ve uygulamaları;

  • Müşterimiz bizimle ön telefon görüşmesi yapar yada whatsupp üzerinden yazı yolu ile teknik servis personelimiz ile irtibata geçer.Bu bilgilendirme sonrasında, bazı durumlarda cihazın teknik servise gelmesine gerek olmadığı bilgisi ile telefon ile yönlendirme yaparak sorunu çözüme ulaştırabiliriz.
   Telefon görüşmesinde size sorulan sorulara ne kadar detaylı cevap alabilirsek o kadar net olarak bilgilendirme imkanımız olur.
  • Telefon görüşmesinde bazı durumlarda, arızası olan ilgili notebook modeli için yedek parça desteği olmaya bilir.Üretim tarihi çok eski cihazlar bu tip notebooklar olabilir.Teknik servis personelimiz görüşme esnasında sizden notebook model bilgisini isteyecektir.Bu bilgi ile servis desteği konusu netlik kazanacaktır.
  • Teknik servisimize teslim etmeniz gereken notebook, tarafınızda bize ulaştırılma esnasında, şikayetleriniz teslim alma aşamasında ön bilgilendirme ile teslim alınacaktır.
  • Sonrasında Asus notebook ücretsiz arıza tespit süreci tarafımızdan başlatılacaktır.
  • Arıza tespitinin sonuçlanmasının ardından, notebook sahibi müşterimiz ile telefon irtibatı kurulacaktır.
  • Telefon irtibatında; notebook arızası, onarım süresi, ücreti ve verilecek garanti süresi size net olarak belirtilecektir.
  • Onay vermeniz durumda onraım işlemleri başlatılacak, onarım onayı vermemeniz durumunda hiçbir ücret alınmadan tarafınıza geri iade edilmek üzere cihaz hazırlanacaktır.
  • Onay alınan notebooklar, arıza onarımları tamamlandıktan sonra test edilerek, tamir süresi tamamlanacaktır.
  • Tamamlanan işlemlerin ardından yine telefon irtibatı kurularak müşterimiz bilgilendirilecek ve teslim süresi başlayacaktır.
  • Tarafınızdan notebook teslim alınmaya gelindiğinde karşılıklı fiziki kontrolleri yapılarak, notebook teslim edilecektir.Bu teslimatın ardından garanti süreci başlayacaktır.

  Yukarıda belirtilen durumlar dışında elektronik parçalardan oluşan sistemlerin onarım hizmetlerini sunduğumuz için farklı durumlar söz konusu olabilir.Fakat bu tip her durumda müşterimiz bilgilendirilecek ve onay alınmadan hiçbir işlem yapılmayacaktır.

  İrtibat : 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070
  Asus Servis İzmir EDK Bilgisayar kuruluşudur. Yapılan tüm işlemler ASUS özel servis garanti kapsamı altına alınır.

Yazışmaya başla...
1
Scan the code
Merhaba,
size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button