Ücretsiz Arıza Tespiti – Garantili Onarım

Genel

windows8 başlat menüsü değiştirme

izmir laptop garantili tamir servisiWin8 – Başlat menüsü değiştirme

Windows 8 başlat menüsü bildiğimiz gibi hemen hemen tüm kullanıcıların canını sıkan unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Nasıl mı? Normal şartlarda başlat menüsü ile stabil hale getirilmiş menüden bir anda flat tasarıma sahip harici bir başlat menüsünün karışık bir düzende sunulması aslında kitlelerin bu anlamda en çok canını sıkan unsurlardan da birisi oldu diyebilirim sizlere. Birkaç sene içerisinde Microsoft şirketinin en çok eleştiri aldığı konulardan birisi olduğunu da söyleyebilmek mümkün. Her geçen gün bu anlamda eleştirilerin olması aslında harici yazılımcıların da ekmeğine yağ sürdü diyebilirim. İşte bu noktada başlat menüsüne yönelik olarak geliştirme yamaları ve sistemleri hemen çıkarıldı ve yayınlandı.

Windows 8 başlat menüsü değiştirme son dönemlerde internet üzerinde en çok aranan konulardan birisi olarak da dikkat çekiyor. Bunun için indireceğiniz bir program aslında sizlere ihtiyacınız olan tüm detaylar hakkında en net bilgileri sunuyor diyebilirim. Zamana bağlı olarak tabi ki istek durumuna bağlı bu programların indirilmesi muhtemel. Zira şuan baktığımız zaman en çok indirilen işletim sistemi yamaları arasında başlat menüsünü değiştirmeye yönelik yamalar yer alıyor. Bizde sizlere bu yamalardan bahsedeceğiz. Windows 8 işletim sisteminde Windows 7 ya da daha eski başlat menüsünü kullanımına geçmek istiyorsanız şayet bunlar için hazırlanmış olan çok çeşitli yama programları mevcut. Tabi ki hangisinin güvenilir olup olmadığını bilemezsiniz.

Start Menu 8 isimli program bu anlamda dünya genelinde tercih edilen ve tek eksiğinin TÜRKÇE dil seçeneği olduğu bir yazılım. Geliştiriciler, bu yazılımda bizleri Windows 8 işletim sisteminde klasik başlat menüsüne döndürüyor. Kısacası yukarıdaki gibi bir görünüme sahip oluyoruz. Başlat menüsü resminde de görebileceğiniz üzere bu anlamda İngilizce dil seçeneği ile kullanmak zorundayız. Tabi ki ilerleyen süreçte bu sistemin bir Türkçe yaması çıkar mı bilmem. Ancak bu saatten sonra çıkmasa da olur. Neden mi? Çok kısa bir süre zarfı içerisinde Windows 10 işletim sistemine efsane bir şekilde geçiş yapacağız da ondan ve o zaman bu sorunların tamamı ortadan kalkacak.

Windows 8 başlat menüsü değiştirmek için internetten bu yamayı indiriyor ve kuruyorsunuz. Kurulum sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı isteyecek. Yeniden başlattıktan sonra bilgisayarınız açıldığında 8 işletim sisteminin klasik başlat menüsü gidecek ve yerine yıllardır alışık olduğumuz ve kullanımını benimsediğimiz bir başlat menüsü gelecek. Sorun ortadan kalkacak.

İrtibat : 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070
Asus Servis İzmir EDK Bilgisayar kuruluşudur. Yapılan tüm işlemler ASUS özel servis garanti kapsamı altına alınır.

Yazışmaya başla...
1
Scan the code
Merhaba,
size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button